Pro dárce

 Nyní probíhají odběry všech krevních skupin. Bližší info zde.
 TIP: Staňte se našimi fanoušky na Facebooku a buďte stále v obraze :)

CHCI DAROVAT

ODBĚROVÁ MÍSTA

DALŠÍ INFORMACE PRO DÁRCE

  

AKTUALITY

  

Od 1. 5. 2021 do 31. 10. 2021 po návratu z dovolené mimo ČR z důvodu možného přenosu Západonilské horečky (WNV) platí dočasné vyřazení z darování krve po dobu 28 dní. 

Více informací a seznam zemí, pro které toto opatření platí naleznete zde.

 

I po ukončení NOUZOVÉHO STAVU je důležité dodržovat opatření k prevenci šíření viru SARS-CoV-2! 

Prosíme naše dárce, aby na oddělení vstupovali se zakrytým nosem a ústy minimálně RESPIRÁTOREM FFP2 bez výdechového ventilu, důsledně si dezinfikovali ruce apod. Děkujeme.

V případě, že jste v blízkém kontaktu s někým nemocným (jakékoliv projevy virózy, teploty, apod.), nechoďte prosím na odběry.

Na oddělení je prováděná zvýšená hygiena prostor a povrchů, personál důsledně dodržuje nastavená opatření FN Plzeň tak, aby maximálně snížil rizika během pobytu na našem pracovišti.   

 

REKONVALESCENTNÍ PLAZMA 

Pozastavujeme testování protilátek proti SARS-CoV-2 a darování rekonvalescentní plazmy.

Aktuálně jsou naše skladové zásoby více než dostačující, velice děkujeme našim dárcům za spolupráci.

Sledujte, prosím, naše webové stránky a Facebook - v případě potřeby testování a odběry opět zahájíme.

Tým Transfuzního oddělení

 

SARS-CoV-2

Vážení dárci,

 z důvodu aktuální epidemiologické situace platí:

  • Dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:
  1. Prokázaná infekce SARS-CoV-2 s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznaky bez nutnosti hospitalizace - možné darovat po ukončení izolace (zároveň ale platí pauza 1M po zvýšených teplotách)
  2. Prokázaná infekce SARS-CoV-2 se závažnějším průběhem onemocnění COVID-19 a hospitalizací - možné darovat 14 dní po ukončení izolace
  • Dočasné vyřazení dárců s rizikovým kontaktem / cestovatelskou anamnézou / očkováním:
  1. Osoby v karanténě - možné darovat po ukončení karantény
  2. Po epidemiologicky významném kontaktu - možné darovat po ukončení karantény
  3. Po očkování pauza 4 týdny.

Děkujeme

 

TRVALÁ UPOZORNĚNÍ

 

Změna ceníku, podle kterého se vypočítává výše cestovních náhrad. Od 14. 6. 2020 zajišťuje veřejnou dopravu v Plzeňském kraji společnost Arriva. Výpočet cestovních náhrad se vždy odvíjí od aktuálního ceníku integrované dopravy Plzeňského kraje vycházejícího z délky trvání cesty, nikoliv z počtu ujetých km. 

 

Vzhledem k ustanovení §15 odst.1 zákona č. 586/1992 Sb. s platností od 1. 1. 2020 již není možné vyplácet finanční úhradu občerstvení po odběru krve. Pokud si tedy nepřejete se občerstvit v Bistru Rubín na pracovišti Transfuzního oddělení, svačinu obdržíte ve formě základního nebo trvanlivého balíčku (též středy odpoledne).

 

Pozor trvalá změna v odběrové době pro středeční odběry - polední pauza. Více ZDE

 

Prosíme dárce, aby dbali na stravu před odběrem. Je nutné vyhnout se tučným jídlům večer nebo ráno před odběrem. Vhodné nejsou ani mléčné produkty. V případě, že jsou v plazmě přítomny tukové částice, není možné takovou krev použít pro pacienty. Děkujeme za pochopení.

 

Páteční odběry nejsou vhodné pro prvodárce, vzhledem k časové náročnosti a vysokému počtu stálých dárců. Též pro odběr prvodárců nedoporučujeme středeční odpoledne a sobotní odběry. Děkujeme za pochopení.

 

Z důvodu opakovaných kolapsových stavů a nevolností u dětí doprovázejících své rodiče na odběr krve, prosíme dárce, aby zvážili, zda je vhodné brát s sebou na odběr děti. Pokud nelze jinak, prosíme, aby děti dárců raději počkaly v čekárně. Na odběrový sál je povolen vstup až osobám starším 18 let. Děkujeme za pochopení.

 

Pokud Vás na odběr doprovází druhá osoba (člen rodiny, přítel, ...), nemá již tato druhá osoba v případě, že sama nepřichází na darování krve, nárok na omluvenku od lékaře! Děkujeme za pochopení.

  

 

 

Podporují nás

Spolupracují s námi

Jak se k nám dostanete

17. listopadu 2479/12
301 00, Plzeň 3-Jižní Předměstí

Jak to u nás funguje