Pro dárce

Dočasně zkracujeme interval mezi odběry pro dárce krevní skupiny A-, pro muže na 8 týdnů, pro ženy na 12 týdnů. Děkujeme. Bližší info zde.

 

 Staňte se našimi fanoušky na Facebooku a buďte rychle v obraze.

  

NÁSTĚNKA AKTUALIT

 

CESTOVÁNÍ

Vážení dárci,

po návratu z oblastí s rizikem přenosu infekce virem západonilské horečky na člověka v období od 1. 5. 2023 do 31. 10. 2023  je doporučeno dočasné vyřazení z dárcovství krve a jejích složek na dobu 28 dní. SEZNAM ZEMÍ a podrobnější nformace ZDE.

OBECNĚ platí: po návratu z oblastí, kde je výskyt malárie, je pauza 6 měsíců; z jiných oblastí po dovolené v Evropě 1 měsíc; jinde cca 2 měsíce;

V případě nejasností se obraťte s dotazem na náš email: todarci@fnplzen.cz

Děkujeme za pochopení.

  

Vážení dárci,

myslete na nás již při přípravě na odběr. Je nutné dbát na dostatečný pitný režim v několika dnech před odběrem, vyhnout se tučným jídlům (hlavně večer a ráno před odběrem).
Chylózní = tučné krve nelze správně zpracovat a podat pacientům.
 
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši další návštěvu! 
Tým Transfuzního oddělení FN Plzeň

 

Vážení dárci, 

od 1. 5. 2023 je možné se u nás na odběry krevní plazmy objednávat již po 14 dnech. 

Došlo k navýšení počtu odběrových časů, zvládneme odebrat více dárců krevní plazmy.

  

CHCEŠ DĚLAT DOBROU VĚC A NEVÍŠ ZROVNA JAKOU?

ZAPIŠ SE U NÁS K DÁRCOVSTVÍ PLAZMY! 

Destičky, plazma | Transfuzní oddělení (fnplzen.cz)

Jsi ve věku 21 - 50 let?
Máš krevní skupinu Rh pozitivní? Hledáme právě Tebe!
Přednostně stojíme o skupiny B+, AB+, ale rádi uvítáme i další.
Nenabízíme finanční zisk, ale dobrý pocit z pomoci pacientům.
Darovat můžeš 10x za rok, dobře se u nás najíš (7 variant poodběrových svačin, výborná káva), přes prázdniny bude pauza na odpočinek Tobě i Tvým žilám. 
Pokud jsi u nás ještě nic nedaroval, je potřeba splnit si bobříka 3 bezproblémových odběrů plné krve, než Tě zapíšeme na plazmu. Zároveň před zápisem zhodnotíme sílu Tvých žil zkušeným okem sestry, takže nevolej a přijď se ukázat. :)
 
Těšíme se! 
Tým Transfuzního oddělení FN Plzeň

 

Od ledna 2022 máme online OBJEDNÁVACÍ SYSTÉM , který naleznete výše - červená dlaždice.

PROZATÍM vás neodmítneme, pokud přijdete bez objednání, ale objednejte se prosím.   

  

Vážení dárci,
vzhledem k denně vysokému počtu příchozích dárců, jsme nuceni PÁTKY uzavřít pro neobjednané dárce.
 
V pátek budou odebráni POUZE:
- dárci OBJEDNANÍ,
- dárci s SMS POZVÁNKOU na pátek,
- dárci pozvaní formou SMS "RYCHLÉ ZVANÍ” nebo dárci pozvaní telefonicky.
 
Děkujeme za pochopení. 

  

TRVALÁ UPOZORNĚNÍ

Změna ceníku, podle kterého se vypočítává výše cestovních náhrad. Od 14. 6. 2020 zajišťuje veřejnou dopravu v Plzeňském kraji společnost Arriva. Výpočet cestovních náhrad se vždy odvíjí od aktuálního ceníku integrované dopravy Plzeňského kraje vycházejícího z délky trvání cesty, nikoliv z počtu ujetých km. 

 

Vzhledem k ustanovení §15 odst.1 zákona č. 586/1992 Sb. s platností od 1. 1. 2020 již není možné vyplácet finanční úhradu občerstvení po odběru krve. Po odběru dostanete svačinu. Pokud si nepřejete občerstvit se na pracovišti Transfuzního oddělení, svačinu si sami můžete sbalit s sebou. 

 

Prosíme dárce, aby dbali na stravu před odběrem. Je nutné vyhnout se tučným jídlům večer nebo ráno před odběrem. Vhodné nejsou ani mléčné produkty. V případě, že jsou v plazmě přítomny tukové částice ve zvýšené míře, není možné takovou krev použít pro pacienty. Děkujeme za pochopení.

 

Páteční odběry neodebíráme prvodárce, vzhledem k časové náročnosti a vysokému počtu stálých dárců. Též pro odběr prvodárců nedoporučujeme středeční odpoledne a sobotní odběry. Děkujeme za pochopení.

 

Z důvodu opakovaných kolapsových stavů a nevolností u dětí doprovázejících své rodiče na odběr krve, prosíme dárce, aby zvážili, zda je vhodné brát s sebou na odběr děti. Pokud nelze jinak, prosíme, aby děti dárců raději počkaly v čekárně. Na odběrový sál je povolen vstup až osobám starším 18 let. Děkujeme za pochopení.

 

Pokud Vás na odběr doprovází druhá osoba (člen rodiny, přítel, ...), nemá již tato druhá osoba v případě, že sama nepřichází na darování krve, nárok na omluvenku od lékaře! Děkujeme za pochopení.

  

 

 

Podporují nás

Spolupracují s námi