Pro dárce

Aktuálně pozastavujeme odběry dárců krevní skupiny AB+. Děkujeme. Bližší info zde.

 Staňte se našimi fanoušky na Facebooku a buďte rychle v obraze.

CHCI DAROVAT

ODBĚROVÁ MÍSTA

DALŠÍ INFORMACE PRO DÁRCE

  

AKTUALITY

  

UPOZORNĚNÍ:

V pondělí 27. 9. 2021 je zkrácená odběrová doba do 10:00, odběr pouze pro zvané dárce. 

V úterý 28. 9. 2021 ve státní svátek a odběr krve probíhat nebude.

Děkujeme za pochopení.

  

Po celé září věnuje MAONEL s.r.o. každému dárci Dárkový poukaz na slevu na masáž.

  

CHYBNĚ ZASLANÉ POZVÁNKY


Omouváme se za chybné datum v rozeslaných SMS pozvánkách. 

V neděli 3. 10. 2021 odběry neprobíhají! Přijďte v běžné odběrové době. 

Děkujeme za pochopení. :)

  

Pauza po očkování proti onemocnění COVID-19 je na našem oddělení po mRNA vakcíně 2 týdny, po ostatních 4 týdny. Děkujeme.

  

Od 1. 5. 2021 do 31. 10. 2021 po návratu z dovolené mimo ČR z důvodu možného přenosu Západonilské horečky (WNV) platí dočasné vyřazení z darování krve po dobu 28 dní. 

Více informací a seznam zemí, pro které toto opatření platí naleznete zde.

OBECNĚ není vhodné jít darovat krev ihned po návratu ze zahraničí, minimální pauza je 14 dní, delší pauzy dle epidemiologické situace v konkrétních zemích.

 

Opatření k prevenci šíření viru SARS-CoV-2 a dalších virových onemocnění

Prosíme naše dárce, aby na oddělení vstupovali se zakrytým nosem a ústy minimálně RESPIRÁTOREM FFP2 bez výdechového ventilu nebo nano rouškou, důsledně si dezinfikovali ruce apod. Děkujeme.

V případě, že jste v blízkém kontaktu s někým nemocným (jakékoliv projevy virózy, teploty, apod.), nechoďte prosím na odběry.

Na oddělení je prováděná zvýšená hygiena prostor a povrchů, personál důsledně dodržuje nastavená opatření FN Plzeň tak, aby maximálně snížil rizika během pobytu na našem pracovišti.   

 

SARS-CoV-2

  • Dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:
  1. Prokázaná infekce SARS-CoV-2 s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznaky bez nutnosti hospitalizace - možné darovat po ukončení izolace (zároveň ale platí pauza 1M po zvýšených teplotách)
  2. Prokázaná infekce SARS-CoV-2 se závažnějším průběhem onemocnění COVID-19 a hospitalizací - možné darovat 14 dní po ukončení izolace
  • Dočasné vyřazení dárců s rizikovým kontaktem / cestovatelskou anamnézou / očkováním:
  1. Osoby v karanténě - možné darovat po ukončení karantény
  2. Po epidemiologicky významném kontaktu - možné darovat po ukončení karantény
  3. Po očkování pauza 2 týdny po mRNA vakcíně, po ostatních 4 týdny.

Děkujeme

 

TRVALÁ UPOZORNĚNÍ

 

Změna ceníku, podle kterého se vypočítává výše cestovních náhrad. Od 14. 6. 2020 zajišťuje veřejnou dopravu v Plzeňském kraji společnost Arriva. Výpočet cestovních náhrad se vždy odvíjí od aktuálního ceníku integrované dopravy Plzeňského kraje vycházejícího z délky trvání cesty, nikoliv z počtu ujetých km. 

 

Vzhledem k ustanovení §15 odst.1 zákona č. 586/1992 Sb. s platností od 1. 1. 2020 již není možné vyplácet finanční úhradu občerstvení po odběru krve. Pokud si tedy nepřejete se občerstvit v Bistru Rubín na pracovišti Transfuzního oddělení, svačinu obdržíte ve formě základního nebo trvanlivého balíčku (též středy odpoledne).

 

Pozor trvalá změna v odběrové době pro středeční odběry - polední pauza. Více ZDE

 

Prosíme dárce, aby dbali na stravu před odběrem. Je nutné vyhnout se tučným jídlům večer nebo ráno před odběrem. Vhodné nejsou ani mléčné produkty. V případě, že jsou v plazmě přítomny tukové částice, není možné takovou krev použít pro pacienty. Děkujeme za pochopení.

 

Páteční odběry nejsou vhodné pro prvodárce, vzhledem k časové náročnosti a vysokému počtu stálých dárců. Též pro odběr prvodárců nedoporučujeme středeční odpoledne a sobotní odběry. Děkujeme za pochopení.

 

Z důvodu opakovaných kolapsových stavů a nevolností u dětí doprovázejících své rodiče na odběr krve, prosíme dárce, aby zvážili, zda je vhodné brát s sebou na odběr děti. Pokud nelze jinak, prosíme, aby děti dárců raději počkaly v čekárně. Na odběrový sál je povolen vstup až osobám starším 18 let. Děkujeme za pochopení.

 

Pokud Vás na odběr doprovází druhá osoba (člen rodiny, přítel, ...), nemá již tato druhá osoba v případě, že sama nepřichází na darování krve, nárok na omluvenku od lékaře! Děkujeme za pochopení.

  

 

 

Podporují nás

Spolupracují s námi

Jak se k nám dostanete

17. listopadu 2479/12
301 00, Plzeň 3-Jižní Předměstí

Jak to u nás funguje